Mudel – Tiivad

Pilkupüüdvad energiasäästlikud disainmajad, mille ruumiplaneeringu ja välisarhitketuuri on loonud auhinnatud Eesti tipparhitektid.

1,5-kordne viilkatusega maja arvestab suuremale perekonnale mõeldud ruumiökonoomikat ning järgib täpselt miljööväärtust kodu ümbritsevas piirkonnas. Avara terrassi ja erakordse vaatega elutoast luuakse suurepärae vaade otse esireast looduse näitemängule. Maja L-kujuline reljeef võimaldab luua tuulevarjulise päikselise sisehoovi.

Avarast nutika ruumiplaneeringuga elutoast avaneb täiuslik vaade otse looduse südamesse. Perenaisesõbralik köögisaar võimaldab keskusteludel jätkuda ka terve söögitegemise aja vältel. Ruumikasse söögituppa saab kutsuda ka suurema arvu külalisi. Kaunis elutuba avaneb terrassile ning võimaldab muuta suvise õhtusöögi naudingurikkaks aiapeoks. Kahepoolselt avanev esik aitab koju pääseda kerge vaevaga. Eraldi garderoobiruumiga suur magamistuba ja kaks väiksemat tuba mahutavad parasjagu peenikest peret, ruumikas pööning koos lisamagamistoaga lisab elule luksust. Suurest magamistoas pääseb ka terrassile, et teha suveöös romantiline jalutuskäik pehmel murul. Aknaga vannituba teeb kodusest kümblemisrituaalist vaevata spaa-väärilise naudingu, millest ei puudu ka saunamõnud. Käepärane majapidamisruum teeb koduste korrashoiutoimingute läbiviimise mugavaks ja lihtsaks. Mahukas pööning ning mõnusad panipaigad aitavad paigutada vajalikku kraami lahedalt ja lihtsalt.

netopind (brutopind)

I korrus –      135 m2 (168,4 m2)

II korrus –       12,1 m2 (55,2m2)

Kokku –     147,1 m2 (223,6 m2)

Elutuba, avatud köök, vannituba, 2 wc-d, 4 magamistuba, majapidamisruum, esik ja trepihall, saun, terrass

“Tiivad” – ruumiplaan

Arhitektuurne lahendus jaotab maja kahte tiiba – külaliste- ning pererahva majaosaks, et tagada igapäevaselt vajalik vaikus ja privaatsus. Ruumilahendused on loodud 4 – 6- liikmelise perekonna mugavale elustiilile. Läbi kahe korruse ulatuv, kõrge lae ja suursuguse otsaaknaga elutuba loob erilise vaatemängu kõikidele aastaaegadele. Avatud köök jätab võimaluse suhelda pere või külistega elutoas. Kamina ja televiisori asukoht on valitud sobivasse vaatesektorisse. Köögis saab maast laeni aknad avada külgustena, luues võimaluse ühendada söögituba päikselise terrassiga.  Köögiplaneeringut on võimalik soovi korral muuta.

Suursugune ja valgusküllane esik, kust on võimalik vajadusel liikuda koheselt sisehoovi, annab külalistele märku targast ja kaunist lahendusest. Tehniline ruum on teenindatav õuest,  mis võimaldab ka võõrastel hooldustöid teha, ilma pererahu segamata. Majapidamisruum on hea lahendus inimesele, kes soovib pesupesemise ja -kuivatamise hoida silma alt ära. Majal on kaks WC-d, mis lisavad mugavust külalistele ja suuremale perekonnale. Samas on võimalus loobuda ühest tualetist ja tellida erilahendusena saunaga ruumiprogramm. Magamistoad on paigutatud maja teise, kaugemasse tiiba, mis võimaldab vaiksemat ja privaatsemat tsooni.  Kõikides tubades on integreeritud garderoobid ja panipaigad.

Maja lahendatud, nii et teisel korrusel on suures koguses panipaik. Lisatellimusena on võimalik luua sinna laste mänguruum ja lisa magamis- või hobituba.

Spetsifikatsioon

Konstruktsioon puitkonstruktsioon
Soojustus ehitusvill (λ=0,034): seintes 250 mm, põrandas 250 mm, laes 300 mm
Aknad alumiinium-puit raamid, kolmekordne pakett, U väärtusega 0,7
Fassaad puitlaudis
Katus SBS PVC kattega ja puitlaudis (eritellimusel kivipuruga plekk-katus)
Ventilatsioon värskeõhuklapid, märgades ruumides ja köögis sundväljatõmme (eritellimusel kõrge efektiivsusega väljatõmbeõhu tagastusega ventilatsioonisüsteem; tagastusnäitaja 95% )
Küte/jahutus õhk-vesi soojuspump COP 5,33, vesipõrandaküte  (eritellimusel elektriküte)
Siseviimistlus naturaalne puitlaudis ja värvitud sein, niisketes ruumides keraamiline plaat, põrandad naturaalne parkett/laudis
Valgustus üldine laevalgustus
Santehnika kraanikausid, wc, segistid
Energiaklass B+ sõltuvalt maja asendist krundil
Lumekoormus vastavalt Põhjamaa normidele, ei vaja katuselt lume lükkamist (v.a. ekstreemtingimustes)
Mööbel võimalik juurde tellida sisearhitektide poolt lahendatud (köögimööbel koos tehnikaga, söögilaud,  toolid, lahtikäiv sohva, meedia kapp, esikumööbel, garderoob või kapid, voodi(d), wc ja vannitoa mööbel

This post is also available in: English