Mudel “UNISTAJA”

Eesti auhinnatud arhitektide poolt loodud maja arvestab Rebala miljööväärtust ja loob terviku ümbritseva keskkonnaga. Avara terrassi ja erakordse vaatega elutuba võimaldab võtta koha sisse esireas, et elada kaasa lummavale looduse vaatemängule. Pooleteisekorruseline energiasäästlik disainmaja on hubane kodu, mille tark ruumiplaan arvestab väiksemale perekonnale sobiliku ruumiökonoomikaga.

Rohkem kui sajaruutmeetrisest kaunist skandinaavia mõjutustega nutikast disainkodust leiab avara, läbi kahe korruse ulatuva kõrge elutoa, kuhu on sisse ehitatud perenaisesõbralik köögisaar ning käepärane avatud köök. Maast laeni akendest avaneb suurepärane vaade, mis võimaldab hubased kaminaõhtud erilise säraga täita. Mugavas majapidamisruumis saab hoiustada kõike vajalikku. Avar vannituba vastab ka nõudlikuma maitse soovidele ning sellest eraldatud WC teeb kodu peresõbralikuks. Suurepärase ruumilahendusega majas paikneb magamistuba elutoast kaugemal, et pisike pere saaks külalistest hoolimata õigel ajal magama minna. Lisaks kahele esimese korruse magamistoale asub mõnus privaatne magamistuba ka teisel korrusel. Suur terrass võimaldab soojematel hooaegadel suuremaid koosviibimisi korraldada.

netopind (brutopind)

I korrus – 83,6 m² (109,2 m²)

II korrus – 15,4 m² (69,7 m²)

Kokku – 99 m² (168,9 m²)

Elutuba, avatud köök, vannituba, 2 wc-d, 3 magamistuba, majapidamisruum, esik ja trepihall, terrass

“Unistaja” – ruumiplaan

Ruumiplaanis on arvestatud 4-liikmelise perekonna mugavat elustiili. Läbi kahe korruse, kõrge lae ja suursuguse otsaaknaga elutuba loob erilise vaatemängu kõikidele aastaaegadele. Avatud köök jätab võimaluse suhelda perega või külalistega elutoas. Köögis saab maast laeni aknad avada külgustena, mis loob võimaluse ühendada söögituba päikeselise terrassiga.   Köögi planeeringut on loomulikult võimalik soovi korral muuta. Kamina ja televiisori asukoht on valitud sobivasse vaatesektorisse.

Tehniline ruum on teenindatav õuest, mis võimaldab hooldustöid teha, ilma et pererahu segataks. Hoiuruum koos pesumasina ja kuivatiga on integreeritud sauna ja vannitoa kompleksi, mis lisab perele kasutuslihtsust. Majal on kaks WC-d, mis lisavad mugavust külalistele ja suuremale perekonnale. Samas on võimalus loobuda ühest tualetist ja tellida erilahendusena saunaga ruumiprogramm. Magamistoad on paigutatud maja teise, kaugemasse tiiba, mis võimaldab tekitada vaiksema ja privaatsema tsooni.  Kõikides tubades on integreeritud garderoobid või panipaigad. Suur magamistuba sisaldab mahukat privaatset garderoobi, mida saab soovi korral muuta erilahenduse tellimisel lisa-pesemisruumiks. Kogu maja on ühendatud terrassiga, mis varjab tuule eest ja püüab päikest – sobiva ilma korral võib kevadise päikese käes tekkida isegi 10-kraadine erinevus.

Nutikas ruumilahendus teisel korrusel loob võimaluse mitmetele panipaikadele. Lisatellimusena on võimalik sinna luua ka laste mänguruum ja veel üks magamis- või hobituba.

Ökonoomsed õhk-vesi soojuspumbaga küttelahendused ning vesipõrandaküte loovad sooja ja õdusa atmosfääri igal aastaajal. Naturaalsest puidust põrandakate ning maitsekalt valitud interjööritoonid loovad hea ja koduse tunde. Kolmekordsed pakettaknad tagavad koduseinte vahele vaikuse ja rahu.

Spetsifikatsioon

Konstruktsioon puitkonstruktsioon
Soojustus ehitusvill (λ=0,034): seintes 250 mm, põrandas 250 mm, laes 300 mm
Aknad alumiinium-puit raamid, kolmekordne pakett, U väärtusega 0,7
Fassaad puitlaudis
Katus SBS PVC kattega ja puitlaudis (eritellimusel kivipuruga plekk-katus)
Ventilatsioon värskeõhuklapid, märgades ruumides ja köögis sundväljatõmme (eritellimusel kõrge efektiivsusega väljatõmbeõhu tagastusega ventilatsioonisüsteem; tagastusnäitaja 95% )
Küte/jahutus õhk-vesi soojuspump COP 5,33, vesipõrandaküte  (eritellimusel elektriküte)
Siseviimistlus naturaalne puitlaudis ja värvitud sein, niisketes ruumides keraamiline plaat, põrandad naturaalne parkett/laudis
Valgustus üldine laevalgustus
Santehnika kraanikausid, wc, segistid
Energiaklass B+ sõltuvalt maja asendist krundil
Lumekoormus vastavalt Põhjamaa normidele, ei vaja katuselt lume lükkamist (v.a. ekstreemtingimustes)
Mööbel võimalik juurde tellida sisearhitektide poolt lahendatud (köögimööbel koos tehnikaga, söögilaud,  toolid, lahtikäiv sohva, meedia kapp, esikumööbel, garderoob või kapid, voodi(d), wc ja vannitoa mööbel

This post is also available in: English